Pielęgnacja

Jeśli jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz, od czego zacząć:
Najważniejsze informacje

 Ogólnie o kosmetykach: 
- 90% aloesu w aloesie - jak to możliwe?
- Jak przechowywać kosmetyki naturalne?
- Kosmetyki naturalne- czy to tylko marketingowa ściema?
- Dlaczego warto stosować oleje w pielęgnacji?
- Porównanie siły substancji powierzchniowo-czynnych stosowanych w kosmetykach myjących
- Dieta, tryb życia, pielęgnacja- podejście holistyczne
- 10 błędów popełnianych w pielęgnacji, przez które nie widzisz efektów!
- Naturalna pielęgnacja wcale nie musi być kosztowna!
- Dlaczego pH skóry i kosmetyków jest ważne?
- Sylveco, Biolaven i Vianek- podobieństwa i różnice pomiędzy tymi seriami
- Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze? 
- Składniki INCI tajemnicą skuteczności kosmetyku. 
- Informacje o kwasie hialuronowym
- Łatwiej zapobiegać, niż leczyć

Jak stosować?:
- Serum: jak i kiedy stosować? (współpraca z PiggyPEG)  
- Maseczki i serum
- Krem na dzień i na noc
- Kremy pod oczy  
- Mleczka kosmetyczne
- Toniki
- Płyny micelarne

Kompendium wiedzy o złuszczaniu naskórka:
- część I: peelingi ziarniste i enzymatyczne do twarzy
- część II: eksfoliacja kwasami 
- część III: peelingi ciała
- część IV: peelingi skóry głowy
- część V: jak stosować peeling enzymatyczny?
- gościnnie u PiggyPEG 

Kontrowersyjne substancje:
- SLS i SLES- Kompendium  
- "Naturalny SLS": Sodium Coco-Sulfate
- Silikony
- Wazelina i parafina
- SLS, SLES i pochodne- post o szkodliwych detergentach
- Jakie efekty zaobserwowałam po odstawieniu SLS i pochodnych
- Alkohol w kosmetykach
- Mydła- Kompendium Wiedzy (aktualizacja poniższego artykułu) 
- Dlaczego mydło w kostce jest szkodliwe?

Azjatyckie metody pielęgnacji:
- Spienianie kosmetyków  
- Jak skomponować koreański rytuał pielęgnacyjny w 10 krokach z wykorzystaniem kosmetyków dostępnych w Polsce? 
- Detoks skóry 
- Podsumowanie roku oczyszczania twarzy metodą OCM.
- Co nowego w OCM?
- Oczyszczanie twarzy olejami- OCM

Kosmetyki z filtrami UV i fotoprotekcja:
- Polecane filtry UV i kwestia opalania - aktualizacja na lato 2018
- Jak aplikować filtry w słoneczny dzień i inne triki chroniące skórę przed fotostarzeniem
- Kremy z filtrami SPF 50 o naturalnych składach
- Kosmetyki promienioochronne o dobrych składach: Kafe Krasoty, Eco Laboratories, Nacomi, Alverde, Momme, GoCranberry
- Bezpieczne kosmetyki promieniochronne- krem dla dzieci i niemowląt Alterra,  olej z pestek malin, podkład Annabelle Minerals, balsam do ust Laura Conti

23 komentarze:

  1. Hej!
    Przeglądałam dział "Pielęgnacja" w konkretny celu - znalezieniu porad odnośnie pielęgnacji ust i niestety nic nie widzę :(
    Może mogłabyś, któryś z następnych wpisów poświęcić temu tematowi?
    GG

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo proszę: http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2016/06/pielegnacja-ust-w-sposob-naturalny_19.html =)

      Usuń
  2. Hej:) Trafiłam na Twój blog nie dawno i naprawdę uważam że robisz to rewelacyjnie:) Bardzo dużo fajnych i przydatnych informacji:) Uwielbiam czytać Twoje posty:) Szukałam informacji o pielęgnacji skóry wokół oczu ale znalazłam tylko recenzje kremiku sylveco na który może się i skuszę:) Czy mogła byś napisać coś więcej na ten temat? Jak dbać o skórę wokół oczu tak żeby jak najdłużej zachować młode spojrzenie;) I jeszcze jedno mogła byś polecić jakieś sera do twarzy i podpowiedzieć jak używać ich prawidłowo i kiedy właściwie należało by zacząć ich używać? Dziękuję Ci bardzo za tego bloga:*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niedługo będzie post o serach i kremach, które bardzo polubiłam w okresie 2 miesięcy, także zapraszam =) O pielęgnacji skóry wokół oczu mam zamiar napisać w najbliższej przyszłości =) Dziękuję za tyle miłych słów!

      Usuń
  3. Usilnie poszukuje informacji o dobrych balsamach i zelach badz mydlach do ciala. Moglabys cos polecic ? Super blog !!

    OdpowiedzUsuń
  4. Agnieszko, czy mogłabyś napisać coś o problemie łupieżu? Jak z nim walczyć naturalnymi kosmetykami, co robić, by nie powstawał, jakie czynniki warunkują powstanie łupieżu? Myślę, że byłby to bardzo ciekawy i niezmiernie pomocny wpis:)
    A zanim ten wpis powstanie, czy mogłabyś polecić jakiś środek do walki z tym problemem?

    OdpowiedzUsuń
  5. Agnieszko, dzisiaj po raz pierwszy raz na Twoim blogu ale również potrzebuje porady dotyczącej zwalczania łupieżu. Interesowałby mnie również wpis dotyczący pielęgnacji skóry u młodej dziewczyny 12 lat- pojawiające się notorycznie czarne zaskórniki na nosie. Kupiłam ostatnio plasterki w Roosmann ale niestety nie pomaga.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wspaniały blog i wiedza na wagę złota! Dziękuję za ogrom pracy, który wkładasz w jej przekazywanie takim laikom, jak ja :-) Trafiłam na bloga dopiero wczoraj, ale już się cieszę na jego lekturę, jakbym miała przed sobą najlepszą książkę przygodową ;-) Jestem podekscytowana. Chciałabym jednocześnie poprosić Cię o wskazówkę w zakresie pielęgnacji mojej cery. Moja 40-letnia twarz przeszła w ciągu ostatniego roku następujący "armagedon":
    1. Kwasy, kwasy, kwasy - Triacneal Avene, Mezzo Serum Bielenda, kwasy z Biochemii Urody, serum z vit. C.
    2. Od października 2016 r. do marca 2017 r. - kuracja na własną rękę Artredermem 0,025% (!). Zużyłam 3 buteleczki, po pierwszej zaskórniki zniknęły, po trzeciej jest chyba tak źle jak było przed...
    3. Stan mojej skóry dziś: przesuszona od agresywnych kuracji, z ogromną tendencją do zapychania i tworzenia grudek podskórnych, rozszerzone pory na policzkach i nosie. Cera zmęczona, poszarzała.
    Moje pytanie: w jakie kosmetyki z Sylveco, Biolaven, Vianka zainwestować? Na czym skoncentrować moją pielęgnację?
    Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. czy bedzie jakis wpis o rozstępach?

    OdpowiedzUsuń
  8. Aga, o farbowaniu, co naturalnego poza henną, ale o niej też chętnie poczytam, bo znam tylko jedną, czy istnieją i jakie naturalne farby do włosów.

    OdpowiedzUsuń
  9. Agnieszko! Dziękuję Ci za ciekawe i wyczerpujące wpisy na blogu :) Dzięki Tobie odstawiłam drogeryjne kosmetyki, które przesuszyły moją skórę, wywołały alergię i trądzik. W walce z cerą trądzikową odrzuciłam mydło w kostce, polubiłam rumiankowy żel Sylveo, tonik oraz białą glinkę. Dzięki Tobie wiem też, że peeling twarzy jest konieczny ale nie należy wykonywać go zbyt często. Już wiem jakie kremy stosować- lekkie, które nie zapchają trądzikowej cery. Teraz wprowadzę kolejny etap- olejek Jojoba Etja na noc który polecasz oraz punktowo olej Tamanu. Trzymaj za mnie kciuki :)

    OdpowiedzUsuń
  10. http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Effaclar/EFFACLAR-DUO-p11486.aspx co sądzisz o tym kremie?

    OdpowiedzUsuń
  11. Agnieszko jestem bardzo ciekawa Twoich porad na temat AZS ?

    OdpowiedzUsuń
  12. Hej!
    Przeczytałam przez ostatni tydzień wiele wpisów o Twoim blogu. Zainspirowałaś mnie do naturalnej pielegnacji skóry naczynkowej. Niektóre kosmetyki już miałam w domu, pare dokupiłam.
    Mam jeszcze pare pytań, czy do kwasu hialuronowego moge dodac pare kropli oleju z owoców rokitnika z BU? I kiedy nakładać, wieczorem zamiast kremu/pod krem?
    Czy zaczerwienienia ktore sa juz praktycznie codziennie, zwiekszaja się przy wysiłku itp, maja szanse zniknąć przy odpowiedniej pielęgnacji? Czy został tylko laser? Popękanych naczynek narazie brak.

    OdpowiedzUsuń
  13. Wspaniały blog! Przypadkiem wpadlam na niego miesiac temu i od tego czasu systematycznie wprowadzam zmiany w mojej codzienniej pielęgnacji. Jestem po kwasach przeprowadzonych przez kosmetologa, mam cere mieszana ze sklonnoscia do zapychania oraz problematycznymi naczynkami. Widze,ze jest zmeczona i wysuszona ta kuracja,dlatego chcialam wypróbować maske,ktora poecalas z siberici Energazing facial mask, jednak nie moge znalezc nigdzie dokladnej wskazowki, czy powinnam przed i po masce uzyc hydrolatu (uzywam go zamiast toniku) czy moze tylko po? Bede bardzo wdzięczna,jesli mi pomozesz😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najbezpieczniejszym wyborem jest stosować hydrolat po każdym kontakcie skóry z wodą- a więc po umyciu twarzy jak i zmyciu maski :)

      Cieszę się, że mój blog przypadł Ci do gustu! Pozdrawiam! :D

      Usuń
  14. Witaj Agnieszko! Dziękuję Ci za tyle wspaniałych wpisów,czuję wreszcie ze znalazłam kogoś kto imię przekazać całą wiedzę porządnie :D przychodze z pytaniem czy nie poradzilabys coś na moje rogowacenie mieszkowe na nogach. Mam 20 lat i poprostu wstydzę się pokazać gdzieś nogi, a mam postanowienie na nowy rok żeby wreszcie się tym problemem zająć. Pozdrawiam Iza

    OdpowiedzUsuń
  15. Genialny blog, ogrom fachowej wiedzy opisany dostępnym, prostym językiem. Czyta się z przyjemnością. Jeżeli mogę dorzucić coś od siebie to chętnie przeczytałabym o pielegnacji zależnej od wieku, w sensie podzialu na 20+, 30+ itd :) Pozdrawiam gorąco

    OdpowiedzUsuń
  16. A ja jestem ciekawa czy droższe produkty typu origins czy kiehls maja w składzie i działaniu coś wiecej niż marki vianek, sylveco itp?

    OdpowiedzUsuń
  17. Niezwykle pouczający blog😊 ostatnio trochę czytałam na temat dobroczynnego wpływu witaminy B3 i myślę,ze fajnie byloby przeczytać,co Ty o tym myślisz i czy moze jakies kosmetyki z nią w składzie polecasz? Wiem,że kremy normalizujące z serii Vianek mają ja w składzie,jednak nie jest podane stężenie. Pozdrawiam😊

    OdpowiedzUsuń
  18. Cześć Agnieszko, dopiero rozpoczynam przygodę z naturalną i świadomą pielęgnacją, dlatego chętnie czytam porady na Twoim blogu. Ostatnio słyszałam sporo dobrego o prądach Darsonvala w kontekście walki z wypryskami i zaczęłam zastanawiać się nad kupnem takiego urządzenia. Gdybyć mogła podzielić się swoją opnią na ten temat, choc w kilku słowach, byłabym mega wdzięczna;)z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie!;)

    OdpowiedzUsuń
  19. Wspaniały blog! Na pewno będę dużo z niego czerpać :) dzięki Tobie dostałam mega dużej dawki motywacji do zmiany kosmetyków i sposobów pielęgnacji. Proszę pisz dalej! <3

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 kosmetologia-naturalnie.pl