[566.] Hydrolaty o fizjologicznym pH - lista

[566.] Hydrolaty o fizjologicznym pH - lista



 

 

 

 

Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na zakup pehametru - włos mi stanął na głowie gdy zobaczyłam, jak często można trafić na kosmetyki o pH odmiennym od wartości fizjologicznej skóry (tj. 4.5 - 5.5). Jednak największym szokiem był dla mnie fakt, że jedną z grup kosmetycznych wśród której najłatwiej trafić na kosmetyk o niefizjologicznym pH są... HYDROLATY! 

Tak, hydrolaty, które przez Producentów są opisywane i zalecane do "tonizacji"... Jak kosmetyk o pH odbiegającym od fizjologicznego pH - i to notabene nie w stronę wartości bardziej kwaśnej, ponieważ to byłoby jeszcze zrozumiałe, by skuteczniej regulować pH skóry po kontakcie z tzw. "twardą" wodą wodociągową - tylko o wartości oscylującej wokół obojętnej lub lekko zasadowej!

Jestem szczerze oburzona tym, że w dobie świadomości pielęgnacyjnej Klientów drogerii, Producenci nie zadbali o wysoką jakość oferowanych hydrolatów, nie dopracowali odpowiednio formuł tym samym zyskując uznanie wśród coraz bardziej wybrednych Klientów i coraz większej konkurencji - lecz postanowili oprzeć się na powtarzanym w kółko marketingu.

Niestety w tym przypadku kłamstwo nie stanie się prawdą - hydrolat o niefizjologicznym pH nie będzie spełniał prawidłowo swoich funkcji nawet, jeśli będzie najdroższy czy opakowany w najpiękniejszą etykietę!

Postanowiłam pochwalić oraz wyróżnić te firmy i ich hydrolaty, które będą spełniać swoje zadanie jako preparaty do tonizacji. Stąd pragnę przedstawić listę hydrolatów, których pH sprawdziłam i które - jako kosmetolożka - mogę rekomendować:

1. Woda różana Make Me BIO

    Woda różana Vellie Japan

    Hydrolat z róży damasceńskiej Maudi 

    Hydrolat różany Lirene

2. Hydrolat oczarowy Mohani

3. Hydrolat ogórkowy Manufaktura Natura

4. Hydrolat aloesowy Oleiq

    Hydrolat aloesowy Nacomi

5. Woda z melisy Vellie Japan

6. Woda z czystka Vellie Japan

7. Hydrolaty firmy La-Le (wszystkie) - informacja podana przez Producenta

(lista będzie aktualizowana na bieżąco, linki kierujące do ceneo.pl objęte są programem afiliacyjnym)

 

Na koniec pragnę zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Hydrolaty tego samego rodzaju mogą różnić się wartością pH pomiędzy firmami a nawet pomiędzy partiami tego samego Producenta.

2. Warto dopytywać Producentów o pH ich hydrolatów - być może dopracują po czasie swoje formulacje, być może mierzona przeze mnie partia miała odmienne pH niż zazwyczaj lub nie wykluczam też zwyczajnie możliwości błędu (nie posiadam w domu takiego zaplecza laboratoryjnego, jakie mają firmy kosmetyczne)

________

Mam szczerą nadzieję, że powyższa lista, rosnąca świadomość Konsumentów oraz większa konkurencja sprawi, że Producenci zaczną zwracać uwagę na wartość pH ich hydrolatów a także pozostałych kosmetyków. Zachęcam Was do pisania do Producentów i dopytywania o wartości pH ich kosmetyków (różnych grup, nie tylko hydrolatów) - kto wie, być może za kilka lat doczekamy się sytuacji, w której Producenci będą informować na etykietach - bądź chociaż na stronach internetowych - o wartości pH oferowanych kosmetyków. 

Pokażmy, że wartość pH jest dla nas - Konsumentów - ważna! A jeśli nie wiesz, dlaczego pH i tonizacja są istotne to zapraszam do lektury: Dlaczego tonizacja i pH są tak ważne?

Lub do wysłuchania, jeśli preferujesz formę audiowizualną: 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!



Copyright © 2018 kosmetologia-naturalnie.pl