Wraz z pierwszą środą miesiąca czas na kolejny post z serii "Naturalne SPA"! Najpierw wraz z Izabelą z bloga "Zakręcone Kółko" przeniesiemy się do Maroko i wykonamy Rytuał Hammam:
Natomiast u mnie już zaczynają przeważać kosmetyki z serii "anti-age"- zawsze starałam się wzbogacać pielęgnację o substancje opóźniające procesy starzenia się skóry, jednak po ukończeniu 25 r. ż. cały czas mam na uwadze, że moja skóra produkuje coraz mniej kolagenu. Dziś, podobnie jak w poprzedniej edycji "Naturalnego SPA" pokażę Wam przykładowy, inny zabieg przeciwstarzeniowy.
1. Zwilżanie ciała bieżącą wodą,
2. Aplikacja mydła cedrowego, Babuszki Agafii,
3. Złuszczanie i masaż przy pomocy rękawicy Kessa,
4. Oczyszczenie i detoksykacja z pomocą glinki Ghassoul,
5. Rytuał namaszczenia olejkiem Babylove.
(Klik w banner przeniesie Was do pełnego opisu zabiegu, zapraszam!)
Natomiast u mnie już zaczynają przeważać kosmetyki z serii "anti-age"- zawsze starałam się wzbogacać pielęgnację o substancje opóźniające procesy starzenia się skóry, jednak po ukończeniu 25 r. ż. cały czas mam na uwadze, że moja skóra produkuje coraz mniej kolagenu. Dziś, podobnie jak w poprzedniej edycji "Naturalnego SPA" pokażę Wam przykładowy, inny zabieg przeciwstarzeniowy.
Przede wszystkim skupiam się na dogłębnym, ale delikatnym oczyszczaniu skóry, mocnym nawilżaniu oraz lekkiej stymulacji skóry dla pobudzenia procesów regeneracyjnych. Dzisiejszy zabieg opiera się o wiele nowości:
1. Demakijaż przy pomocy mleczka Marilou BIO
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower Seed Oil), Cetearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Seed Oil), Tocopherol, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, D-Limonene, Citronellol, Linalool
Jest to bardzo delikatny kosmetyk, który nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry, nie szczypie w oczy a przy okazji skutecznie zmywa makijaż- włącznie z tuszem oraz eyelinerem! Bardzo lubię mleczka w kwestii zmywania makijażu, ponieważ przy ich pomocy mogę wykonać na twarzy krótki masaż, jednak nie przysparzają problemów przy zmywaniu samą wodą, jak czasem mają to w zwyczaju oleje. Wolę też mleczka od miceli, ponieważ przy micelach łatwo zapomnieć się i zacząć trzeć okolice oka, co z pewnością nie służy delikatnej skórze.
To, co bardzo podoba mi się w tym mleczku, to bogactwo substancji aktywnych- zresztą bardzo wyważone- mamy tutaj zarówno emolienty (olej słonecznikowy, jojoba i masło shea) jak i humektanty (glicerynę i aloes). Mleczko to nie posiada żadnych substancji "typowo" myjących, są zastąpione emulgatorami, które równie skutecznie umożliwiają zmycie kosmetyków kolorowych a minimalizują ryzyko naruszenia bariery hydrolipidowej.
2. Peeling przy pomocy kremu peelingującego Marilou BIO
Aqua, Lippia Citriodora Water (Lippia Citriodora Leaf Water),
Sesamum Indicum Seed Oil (Sesame Seed Oil), Butyrospermum Parkii (Shea
Butter), Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Dicaprylyl Carbonate,
Cetearyl Alcohol, Tocopherol, Silica, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide,
Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, CI 75810
W tym produkcie również mamy sporą ilość substancji aktywnych jak: gliceryna, hydrolat z werbeny, olej sezamowy i masło shea. Drobinki znajdujące się w kosmetyku to krzemionka (zaznaczona w INCI na niebiesko). Peeling nadaje się nawet dla bardzo delikatnych i wrażliwych cer, ponieważ drobinki są delikatne i nie wzmagają rumienia.
3. Tonizacja przy użyciu hydrolatu z kocanki, EcoSPA.pl
Ten hydrolat polecany jest m. in. dla skór naczyniowych i z tego względu go zakupiłam. Musiałam przyzwyczaić się do jego intensywnego zapachu, przypominający Bożonarodzeniowy kompot ze śliwek (ostry, dymny aromat). Używam go od niedawna i wciąż obserwuję, jak skóra zachowuje się po nim- raz jest wyciszona, innym razem wręcz przeciwnie.
4. Serum naturalnie wygładzające Resibo
Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Sclerocarya Birrea
Seed Oil, Squalane, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Borago Officinalis
Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Tetraisopalmitate,
Tocopherol, Lavandula Stoechas Extract, Pistacia Lentiscus Gum, Parfum,
Linalool, Geraniol
Prawdziwa bomba substancji aktywnych! Moją uwagę przykuły zwłaszcza niespotykane składniki jak:
- olej marula o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i ujędrniających skórę,
- olej buriti, który polecany jest zwłaszcza w pielęgnacji cer dojrzałych i suchych ze względu na właściwości regenerujące, wzmacniające i nawilżające,
- żywica pistacji kleistej o właściwościach przeciwbakteryjnych i grzybobójczych. Substancja wykorzystywana w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej, ponieważ wykazuje właściwości zwężające ujścia gruczołów łojowych.
A także bardziej nam znane jak ogórecznik (nazywany naturalnym sterydem, ponieważ ma najsilniejsze właściwości przeciwzapalne ze wszystkich olejów), pestki winogron (dzięki zawartości resweratrolu opóźniają procesy starzenia się skóry), słodkie migdały (właściwości uelastyczniające i nawilżające), lawenda (rozluźnia skórę i mięśnie, przez co hamuje pogłębianie się zmarszczek mimicznych), skwalan i triglicerydy kwasu kaprylowego i kapronowego (wzmacniają barierę hydrolipidową skóry).
Na serum nie nakładałam już żadnego kosmetyku- pozwoliłam kosmetykowi wchłaniać się w skórę i po upływie 3h, gdy zdążyło częściowo się wchłonąć, nałożyłam maskę całonocną Natura Siberica.
5. Maseczka do twarzy intensywna na noc, Natura Siberica
Aqua,
Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol,
Octyldodecanol, Coco-Caprylate/Caprate, Glycine Soja (Soybean) Oil,
Glycerin, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Rosa Canina Fruit Oil,
Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters, Cetraria Nivalis
Extract, Aquilegia Sibirica Extract, Agrostis Sibirica Extract,
Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria)
Flower Water, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Saponaria
Officinalis Extract, Avena Sativa Kernel Extract, Arctium
Lappa Root Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Sodium
Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid,
Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Geraniol, Limonene,
Linalool
Kolejna "końska dawka" substancji aktywnych! Pośród nich znajdziemy mniej znane substancje jak oskrzelka, orlik, mietlica, ślaz dziki o właściwościach uelastyczniających i odżywiających skórę a także te częściej występujące w kosmetykach jak:
- rokitnik i róża- właściwości przeciwstarzeniowe, ujędrniające i uszczelniające naczynia krwionośne,
- cedr- właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i oczyszczające,
- nagietek- pomocny w gojeniu zmian trądzikowych, łagodzi zaczerwienienia oraz pobudza skórę do regeneracji,
- rumianek- właściwości łagodzące i gojące,
- mydlnica lekarska- usprawnia wnikanie substancji aktywnych wgłąb skóry.
Zastosowanie maski na pozostałości serum umożliwiło im zemulgowanie się i jeszcze lepsze wchłonięcie. Maska nie pozostawia filmu na skórze, dzięki czemu nie brudzimy pościeli przez noc.
O poranku skóra była wyraźnie odprężona, odżywiona i nawilżona. Została wyciszona gra naczyń krwionośnych a także zaobserwowałam lepsze gojenie się wyprysków.
Myślę, że połączenie tych produktów powinnam wykorzystywać częściej ;). A co Wy zrobiłyście ostatnio dobrego dla siebie? Jeśli tylko macie ochotę, opiszcie i wyślijcie na meila "kosmetologia-naturalnie@wp.pl" a ja opublikuję opis w kolejnej notce z serii "Naturalne SPA"! Nie zapomnijcie o dołączeniu składu INCI i jego analizie (chociażby pokrótce)!
Pozdrawiam serdecznie!
Ohhhh wyglada ciekawie, sma od niedawna zaobserwowalam u siebie sklonnosc do zaczerwienien i naczynka wiec zmieniam pielegnacje. Napewno cos z tego przemyce. Nie wiem czy w moim przypadku do pogorszenia nie przyczynila sie maseczka calonocna z Khielsa;(
OdpowiedzUsuńAsia
Skład INCI prawdę Ci powie ;)
UsuńAgnieszko, nie maluję sie mam 33 lata, czasem jakis roz lub tusz to wtedy zmywam organic therapy mleczko ale posz epowiedz co mogłabym uzywac za koesmtyki mam cere normalna w kierunku suchej aby opoznic procesy starzenia?
OdpowiedzUsuńPamiętaj, żeby codziennie myć twarz mleczkiem, nie tylko, gdy masz makijaż :)
UsuńStosuj takie kremy i oleje, które dadzą Ci uczucie odpowiedniego nawilżenia.
W kwestii stymulacji skóry do odnowy bardzo dobrze spisują się maseczki i serum z wysoką aktywnością substancji aktywnych. Może w tym poście znajdziesz coś dla siebie?
http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/04/428-maseczki-i-serum-jak-stosowac-by.html
Ooo to codziennie mleczkiem nie myje ale zacznę :) Szukam teraz fajnego kremu aby mnie dobrze nawilzał a z serum/maseczki skorzystam :)
UsuńAgnieszko co myslisz o tym serum w prewencji przeciwzmarszczkowej?
OdpowiedzUsuńhttp://econaturals.pl/kremy/1234-organiczne-serum-do-twarzy-50-aktywne-odmladzanie.html
Skład jest ładny, próbuj śmiało i daj znać, jak się spisał ;)
UsuńWitaj ostatnio w oczy rzuciła mi się książka "Skóra azjatycka pielegnacja po polsku" Barbary Kwiatkowskiej czy wiesz coś moze na temat tej książki ??
OdpowiedzUsuńTeż rzuciła mi się w oczy, ale nie czytałam :)))
UsuńAgnieszko, słyszałaś może o myciu twarzy miodem? Co sądzisz na ten temat? :) Niżej link:
OdpowiedzUsuńhttp://www.alinarose.pl/2017/05/mycie-twarzy-miodem-co-zrobio-mojej.html#more
Arnika
Słyszałam ale nie próbowałam ;)
UsuńAgnieszko gdzie na slasku kupię stacjonarnie Organic therapy w poście który podałaś oprócz Zielarni przy rondku (drogo) nie znalazłam gdzie mogłabym kupić :(
OdpowiedzUsuńZapytaj w Katowicach w ALEko na Grażyńskiego 13A- tam pracuje przemiła Pani i myślę, że nie będzie problemu z zamówieniem tego kosmetyku :)
UsuńA to jaka jest jego cena, niestety w dużej mierze zależy od ceny hurtowej :( Ceny nie różnią się znacznie pomiędzy sklepami, to może być kwestia paru zł :(
Witam,
OdpowiedzUsuńSerum zwężające pory, Organic Therapy do jakiej jest cery?
Głównie tłustej i mieszanej, bo na takich najczęściej pojawiają się rozszerzone pory. Natomiast odpowiednio stosowane może być do każdego rodzaju skóry :)
UsuńHej, chciałam zapytać w jakiej firmie kosmetycznej pracujesz jako laborantka? Również jestem po kosmetologii i marzy mi się taka praca. Może jakiś post jak ją zdobyć? :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :)
Sylveco ;)
UsuńPracowałam w tej firmie jako dermokonsultantka w czasie studiów a po studiach zajęłam stanowisko laborantki :) Także nic specjalnego :)
Używałam przez jakiś czas pasty do zębów, która sprawiła, że teraz mam je strasznie żółte, jak myślisz da się to jakoś odwrócić ? Tu skład tej pasty: gliceryna roślinna, mięta, szałwia, owoce jałowca, cynamon, węglan wapnia, ziemia okrzemkowa, glinka marokańska, glinka biała, olej kokosowy, popiół, kurkuma, kora dębu, ocet jabłkowy, glukozyd kokosowy, glukozyd decylowy z kokosa, gożdziki, pieprz cayenne, czarny pieprz, żywica świerkowa, guma ksantanowa, ekstrakt z brzozy cukrowej,goździków i mięty pieprzowej.
OdpowiedzUsuńWęgiel aktywny :)
UsuńPróbowałam węgiel+olej kokosowy, nic nie daje .. Czytałam też ostatnio, że niszczy szkliwo. Jest jeszcze jakiś sposób czy tak zostanie ? :[
UsuńAnonimowi, a spróbuj może pasty z Ecodenta? Ta czarna też ma węgiel. U mnie sprawdzała się całkiem nieźle. Zastanawiam się, co spowodowało zżółknięcie Twoich zębów. Może ta kurkuma? Ona barwi wszystko nawet jak jej niewiele.
Usuń