poniedziałek, 15 lutego 2016

[306.] Kolejne zamówienie półproduktów ze zrobsobiekrem.pl


Wykorzystujecie półprodukty w pielęgnacji? Osobiście bardzo chętnie korzystam z dobrodziejstw sklepu zrobsobiekrem.pl i dzięki niemu poznałam większość olejów, hydrolatów czy ekstraktów, które Wam opisuję. Niedawno dotarła do mnie kolejna przesyłka z tego sklepu i pochwalę się, jakie dobroci wpadły do mojego koszyka!


Glinka biała "porcelanowa":


Popieram mycie twarzy bez użycia detergentów- jednak żeby oczyścić skórę dogłębnie, trzeba użyć odpowiednich substancji. Zazwyczaj myję twarz olejami (metoda OCM) jednak od kilku miesięcy zdarza mi się zastąpić oleje glinką. Mycie twarzy przy użyciu białej glinki jest szybsze niż podczas stosowania olejów a czas wykonywania OCM jest ewidentnie największą wadą tej metody. Mycie twarzy glinką nie powoduje wysuszenia, bardzo dobrze matowi skórę, pomaga zwęzić pory oraz zmniejsza przetłuszczanie się skóry. O tym, jak myć twarz glinką pisałam tutaj: KLIK.
125g białej glinki to koszt 12 zł, do kupienia tutaj: KLIK


Hydrolat z Jagodliny Wonnej (Ylang-Ylang)

Z tym hydrolatem mam przyjemność widzieć się po raz pierwszy- od razu przypadł mi do gustu jego zapach! Pachnie jak oliwka Bambino! Zawsze lubiłam ten zapach i ubolewałam, że ta oliwka ma tak kiepski skład. Nie spodziewałam się, że znajdę jej zapachowy odpowiednik i to jeszcze taki, z którym się polubię! Hydrolat ten ma właściwości relaksujące i uspokajające. Nawilża skórę, jest polecany dla skóry podrażnionej i szorstkiej. Może być stosowany jako tonik. Ja dodaję go do glinki - i jak pisałam wyżej- myję nią twarz.
200 ml to koszt 12.50 zł: KLIK

Gliceryna roślinna:

Na temat gliceryny istnieje wiele niedomówień. Wyróżnia się glicerynę roślinną (otrzymywaną poprzez zmydlenie tłuszczu kokosowego) oraz przemysłową (z propylenu, który jest uzyskiwany z benzyny)- jednak otrzymywanie tej drugiej jest mało opłacalne. Są zwolennicy tego związku, są i tacy, którzy twierdzą, że zapycha pory bardziej niż parafina. Spora część osób twierdzi, że gliceryna roślinna nie jest szkodliwa dla skóry, przemysłowa owszem- jednak ciężko udowodnić, w jaki sposób ów gliceryna została wyprodukowana. I w jaki sposób działanie tych gliceryn miałoby się od siebie różnić, skoro ich cząsteczki są identyczne? Ciężko znaleźć odpowiedzi na te pytania. Jednak nie ulega wątpliwości, że gliceryna posiada bardzo dobre właściwości nawilżające. Jako zwolennik stosowania olejów, pilnuję się, żeby dostarczyć skórze również humektantów (np. gliceryny) dla optymalnego poziomu nawilżenia. Dodaję parę kropel gliceryny do maski lub kremu. Nie zaobserwowałam pojawienia się wyprysków ani zaskórników. Gliceryna pomaga wiązać wodę w naskórku, przez co skóra od razu staje się nawilżona i bardziej gładka.
60 ml to koszt 4 zł: KLIK

D-pantenol

Substancja o bardzo szerokim spektrum działania- nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, goi drobne urazy. Przyspiesza melanogenezę podczas opalania, jednocześnie zmniejszając zaczerwienienie i łuszczenie skóry. Dodawany do kosmetyków do włosów sprawia, że nabierają one połysku, są bardziej zdyscyplinowane i mniej się puszą.
30 ml kosztuje 11 zł: KLIK


Witamina B3- Niacynamid

Półprodukt, który po raz pierwszy gości w moich zapasach. Jeszcze nie było mi dane wypróbować tej substancji. Opis producenta jest bardzo zachęcający- witamina B3 ma pomagać w walce z trądzikiem, zmniejszać szorstkość i podrażnienie skóry a także rozjaśniać przebarwienia. W przypadku włosów zmniejsza ich wypadanie oraz pomaga zwalczyć łupież. Jestem bardzo ciekawa, jak spisze się u mnie!
10 g to koszt 4.50 zł: KLIK


Znacie któryś z tych półproduktów? Jak spisały się u Was? 
Pozdrawiam serdecznie,

PS Pomocnik również był obecny podczas robienia zdjęć:



3 komentarze:

  1. Moja mama nałogowo robi obie kremy ;) Ale muszę przyznać, że widać efekty. Ma jaśniejszą i świeższą skórę ;)

    Zapraszam na bloga o paznokciach hybrydowych: arwenails.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. I jak sprawdziłą się ta witamina B, jak ją stosujesz?:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dodaję do maseczek, wyrównuje koloryt cery, staje się ona jaśniejsza. Częsciej stosuję na dłonie przy np. kąpielach dłoni ;)

      Usuń